Ampul ve Duy Tipleri

Enkandesan Ampuller;
Enkandesan ampuller renk değerlerinin yüksek olmasına karşın ışık verimleri çok düşüktür. Günümüzde enerjinin verimli kullanılması için yapılan çalışmalar ve gelişen teknoloji ile beraber dünya genelinde Enkandesan (Akkor) ampuller yerini diğer ampul türlerine bırakmıştır. Birçok ülkede verimsiz oldukları için enkandesan ampullerin üretimi, ithalatı ve satışı yasaklanmıştır.

Halojen Ampuller;
Halojen ışık çevre dostudur, parlaklığıyla öne çıkar. Zengin kontrastlar oluşturur temiz, parlak bir ambiyansa sahip mekanları aydınlatır. Philips Halojen lambalar büyük bir boyut ve şekil çeşitliliğine sahip olarak sunulur ve geniş bir aydınlatma armatürü aralığına uyacak şekilde tasarımı yapılmıştır.

Halogen Classic ampül ürün yelpazemiz geleneksel enkandesan ampullerle aynı forma sahiptir, ancak daha dayanıklı ve daha parlaktır. Bu nedenle Halogen Classic ampuller enkandesan lambanın en doğal alternatifidir.

Floresan Ampuller;
Floresan ampul, elektriği kullanarak civa buharını tetikleyerek ışık elde eder.
Cam tüpün iç kısmına incecik bir tabaka halinde madeni tuzdan bir karışım sürülmektedir.
Madeni tuz yayılacak olan ışıkların tutulmasını sağlamaktadır, tüpün içinde civa buharı ve gazlar yer almaktadır. Bu iki etken ve iç kısmına yerleştirilmiş olan iki tane elektrot arasından geçecek olan elektrik akımı, gazların ışık haline gelmesine olanak sağlamaktadır.
Floresan ampuller gözü yormayan bir özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle gözleri yormadığı ve konforlu bir aydınlık vermesinden dolayı özellikle evlerde çok sık kullanılır.

Kompakt Floresan Ampuller;
Kompakt floresan ampuller olarak da bilinen enerji tasarruflu ampuller aynı miktarda ışık üretmek için klasik ampullerden daha az enerji kullanır. Enerji tasarruflu ampullerin nasıl ruh halinize uygun ışık efektini ve ambiyansı yaratıp aydınlatma faturalarınızı düşürebildiğini görün.
Masa lambaları ve gömme aydınlatmalardan dekoratif armatürlere kadar, kompakt floresan ampuller gün ışığı, doğal veya yumuşak beyaz olarak alışık olduğunuz şekillerde ve boyutlarda sunulur.

Metal Halide Ampuller;
Metal halide ampullerin verimlilikleri çok yüksektir.
Metal halide ampuller daha yeni bir teknolojiye sahip oldukları için diğer ampul tüplerine göre avantajlara sahiptir. Yüksek verimliliklerinden dolayı çok büyük alanların aydınlatılması için uygundur.
Balast ve ateşleyici ile birlikte kullanılırlar.

LED Lambalar;

Aydınlatmada dünya lideri Philips, ışığın icadından bu yana aydınlatmada yaşanan en köklü dönüşüm olarak kabul edilen Led teknolojisidir;
Led lambalar, normal ampullere kıyasla bir hayli az enerji tüketir. Led ampuller %90 daha az enerji harcayıp, daha fazla ışık üretirler; bu sayede enerji tasarrufu elde edilmesine yardımcı olurlar. Bir evdeki tüm ampulleri Led ampul ile değiştirerek ay sonunda gelen elektrik faturasından %30’a varan tasarruf sağlamak mümkündür. Aynı zamanda Led ampuller A+ veya A++ enerji sınıfı etiketine sahiptir. Yani, bir LED ampul satın alındığı andan itibaren elektrik faturasını azaltmaya ve dolayısıyla para biriktirmenize yardımcı olur.
Led ampuller daha düşük bir watt tüketerek klasik bir ampulle aynı parlaklığı (lümen cinsinden) sağlar.
Philips Led ampullerın içi çevre dostu teknoloji ile donatılmıştır. Tüm Avrupa yönetmeliklerine uygundur geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilirler ve çevreye zararları bulunmaz. Bir Led ampul sadece gözle görülemeyen morötesi ve kızılötesi gibi ışınlar yaymaz; bu nedenle göze zararlı değildir. Led lampuller kırpışmalara ve titreşimlere sebep olmaz.
Philips Led ampulların kullanım ömrü 15 yıldan başlar
LED lambalar, diğer ampullere göre çok daha iyi bir yatırım aracıdır. LED lambaların 2 temel özelliği vardır; Düşük enerji tüketimi ve uzun kullanım ömrü. Bu 2 özellik sayesinde LED lamba satın almak, tasarruf ettirecek ve elektrik faturasını hızlıca düşürecektir
Bazı özel Philips LED lambaların sadece parlaklığı değil, ışık rengi de ayarlanabilmektedir.
LED lambalar yüksek enerji tasarrufu sağlayarak ev ekonomisine büyük katkıda bulunur. Çevreye duyarlıdır sürdürülebilir bir geleceği destekler.